6 sisekujundusnõuannet hubastesse aiamajadesse

Kui armastad loodust, siis kindlasti ka aiamajasid. Pole midagi paremat kui veeta vaikne ja lõõgastav aeg hubases aiatoas, mida ümbritseb loodus.

Oleme koostanud sisekujundusnõuannete loendi, mis muudavad aiamajad ainulaadseks ruumiks. Seega, kui soovid oma aiamajast maksimumi võtta ja oma puhkust koos sõprade ja perega kenasti sisustatud ruumis nautida, jätka lugemist!

1.     Kasutage aiamajades looduslikke materjale

Looduslikud materjalid, nagu kivi, puit, puuvill, ei lähe kunagi moest välja ja need kõik on äärmiselt mitmekülgsed. Nende materjalide kasutamise eeliseks on ka see, et nad on keskkonnasõbralikud.

Kui oled meie tooteid vaadanud, siis tead juba, et kõik meie aiamajade puitdetailid on tehtud vaid kvaliteetseimast põhjamaisest kuusest. Külmas kliimas aeglaselt kasvanud  puitmaterjal on tiheda puidusüüga, mis tagab talle pika eluea. Seega meeldib meile pakkuda keskkonnasõbralikke lahendusi.

Teine veenev argument looduslike materjalide kasutamise kohta on see, et neid on lihtne omavahel kokku miksida. Nii et olenemata skandinaavialikust, maalähedasest, minimalistlikust või tööstusdisainist, on need materjalid kättesaadavad, hõlpsasti kasutatavad ja kaasatavad ning neil on lai valik värve ja tekstuure.

2.     Kamin

Kui soovid muuta oma suvemaja hubaseks ruumiks, mõtle kamina lisamisele. Pole midagi paremat kui juua tass kuuma kakaod ja kuulata lõõskavat lõkke häält. Kaminal on ka praktiline kasutus, see hoiab aiamajad talvel mugavalt soojad, vähendavad küttekulusid ja täiendavad ka aiamajade sisekujundust.

Kui sa ei ole maalähedase suvemaja loomise lainel, kuid soovid siiski selle paigaldada, ära muretse. On palju kaasaegseid kaminaid, mis näevad välja moodsad ja šikid. 2021. aasta kaminatrendide osas soovitame keraamilisi laineplaate, klaasmosaiiki või mustrilisi plaate. Teine trend, mida sisekujundajad üha enam hindavad ja kasutavad, on lameekraaniga televiisori paigutamine kamina kohale.

Kamin on mõnus viis lõõgastumiseks

3.     Neutraalsed värvid

On teada, et looduslikud värvid toovad tekstuure esile ja see on suurepärane, kui otsustad töötada looduslike materjalidega. Kui soovid, et aiamaja oleks hubane, soe ja tervitatav ruum, pead leidma viisid värvide ja tekstuuride harmooniliseks ühendamiseks. Seetõttu muudab neutraalsete värvide kasutamine asja lihtsamaks.

Liiga palju värve võib olla üleliigne, eriti kui plaanid kasutada oma aiamaja kodukontorina või hobiruumina. Lisaks muudavad neutraalsed värvid aiamajade ruumid avaramaks. Heledate puidust seinte valimisel muutuvad mööbli ja kaunistuste võimalused lõputuks.

4.     Aiamajade valgustus

Valgustus on iga ruumi põhielement. Sisekujundajad armastavad valgustusega mängida, sest see võimaldab neil esile tõsta teatud arhitektuurilisi jooni, luua uut illusiooni ruumist ja muuta kogu ruumi sidusamaks ja tervitatavamaks. Võib kindlalt öelda, et valgus võib muuta sinu aiamaja ruumi koduseks keskkonnaks, nii et kõige parem on valida midagi, mis sulle tõesti meeldib.

Mitmed meie aiamajad on varustatud suurte akendega, sest tahtsime veenduda, et meie klientidel oleks päeva jooksul hea valgusallikas. Kui valid vähemate akendega aiamaja, soovitame talveks leida täiendavaid valgustuslahendusi, kui ööd on pikemad ja päike ei paista nii palju.

Rohkelt aknaid muudavad ruumi valgeks

Valgustid on nagu suurepärased kunstiteosed, kuid on kasulikumad. Need võivad kergesti saada sinu suvemaja fookuspunktiks ja pilku tõmmata. Sa ei kahetse ilusate valgustite ostmist, kuna need on tavaliselt pikaajaline investeering.

5.     Toataimed

Aiamajade toataimedega kaunistamisel on mitmeid eeliseid. Nad puhastavad õhku ja niiskustaset, on keskkonnasõbralikud. Kui kavatsed kasutada oma suvemaja kodukontorina, võiksid teada, et taimed suurendavad tootlikkust ja vähendavad stressi. Me ei tea, kuidas nad seda teevad, kuid see on tõsi! Uuringud on näidanud, et taimed muudavad tööruumi palju atraktiivsemaks ja suurendavad ka loovust. See on üsna oluline, kui soovid oma aiamaja kasutada hobiruumi või ateljeena.

Kui oled aianduses alles uus, soovitame sukulente ja kaktusi. Need on taskukohased ja vajavad vähe hooldust. Neil on vaja ainult loomulikku valgust ja natuke vett. Eksootilisi taimi on ka üsna lihtne kasvatada, pidage ainult meeles, et kui nende lehed pole paksud, vajavad nad rohkem vett.

6.     Kardinad, varjud või rulood

Aiamajad näevad natuke puudulikud välja ilma kardinate, varjude või ruloodeta. Kuna turul on nii palju võimalusi, võib aiamajale sobiva valimine olla hirmutav ülesanne. Nii et vaatame neist igaühte kiirelt.

Päevakardinaid müüakse tavaliselt paarikaupa ja neid on väga erinevates värvides, kangastes, tekstuurides ning neil on erinev laius ja pikkus. Päevakardinad võivad olla üsna nii öelda õrnad ja need on parim valik, kui soovid, et sinu ruumis oleks naiselik vibe.

 

Külgkardinad tulevad ka paarikaupa ja peamine, mis neid eelmistest eristab, on nende paksus. Nende peamine ülesanne on valguse blokeerimine. Kui kavatsed oma suvemaja kasutada külaliste magamistoana, vajad kindlasti ka paksemaid külgkardinaid.

Varjud on odavad ja kaasaegsed ning need blokeerivad ka valgust, kuid need ei tundu nii luksuslikud kui kardinad. Need võivad olla suurepärane võimalus, kui otsid mugavat ja taskukohast lahendust.

Rulood on kontorites üsna populaarsed, kuna neid saab hõlpsasti reguleerida ning neid on lihtne puhastada ja asendada. Need võivad olla valmistatud puidust, alumiiniumist, bambusest või vinüülist ja need on parim valik, kui soovid, et oleks võimalik valgustuse taset reguleerida.

 

Suvemajade paigaldamine nõuab mõningast planeerimist ja sisekujundust ei tohiks tähelepanuta jätta. Külalislahke ruumi loomise saladus on klassikaliste elementide ühendamine tänapäevastega ja julge olemine, võttes samas arvesse ka oma suvemaja peamist eesmärki. Kui kavatsete kasutada oma suvemaja kodukontorina, veendu, et investeeriksid rohkem aega täiuslike valgustusseadmete valimiseks. Kui seevastu plaanite kasutada oma suvemaja külalistemajana, investeeri mugavasse mööblisse ja kaunitesse tekstiiliaktsentidesse. Ja ära unusta lisada kaminat ja mõnda eksootilist toataime!