Kuidas suvemajad sügiseks ettevalmistada

aiakuur

Suvemajad on suurepärased investeeringud, mis suurendad sinu kinnisvara väärtust oluliselt. Suvemajad on mitmekülgsed, keskkonnasõbralikud ja võimaldavad sul elada loodusele lähemal. Need majad sobivad suurepäraselt suviseks tegevuseks, näiteks õuepidude pidamiseks ja grillimiseks, kuid nüüd, kui sügis läheneb, on oluline mõelda mõnele hooldustegevusele. Valmistades oma suvemaja külmemateks aastaaegadeks, tagad, et vihm, lumi ja külmad temperatuurid ei kahjusta seda.

Loe edasi, et saada teada, kuidas oma suvemajad sügiseks ette valmistada:

·        Suvemajad vajavad enne sügise saabumist erilist hoolt

Nagu eespool mainitud, on enne külmade ilmade tulekut väga oluline lisada oma ajakavasse mõned olulised hooldustoimingud. Sügise saabudes hakkavad temperatuurid langema, päevad lühenevad ja puud hakkavad lehti langetama. Teatud piirkondades on sügis üsna vihmane ja talve lähenedes muutuvad nad jahedamaks.

Kui sul on plaan enne talve tulekut suvemaja ära värvida, ei ole see väga hea mõte. Temperatuuril alla 10 kraadi ei pruugi värv korralikult ära kuivada, see ei seondu pinnaga ja aja jooksul hakkad märkama pragusid. Seetõttu on kõige parem teha suurem osa hooldusest seni, kuni ilm on ilus.

·        Hoia muru puhtana, eemaldades langenud lehed ja oksad

Sügisel aiatööde loetelu võib olla üsna pikk: rohimine, niitmine, riisumine, istutamine ja loetelu jätkub. Põõsaste, puude ja taimede kärpimisega vähendad maapinnale langevate lehtede arvu. Võid nüüd mõelda, et kuidas on aiandus seotud suvemajade hooldusega? Vastus on lihtne. Langevad lehed ja oksad võivad ummistada ja blokeerida suvemajade kanalisatsioonisüsteemi ja vihmaveerenne. Seega, kui sinu suvemaja ümbritsevad puud, peaksid kindlasti surnud oksad ära lõikama, et vältida tormide või tugeva lume tõttu nende suvemaja peale kukkumist. Riisu langenud lehti regulaarselt, kasutades neid näiteks kompostis.

·        Kontrolli ja paranda vihmaveerenne ja kanalisatsioonisüsteemi

Nagu eespool mainitud, võivad lehed, puuoksad ja praht üsna palju paha teha, nii et sügis on ideaalne aeg vihmaveerennide ummistuste kontrollimiseks. Kogu mustuse eemaldamisega tagad, et kui rohkem lehti langeb, ei ole sinu suvemaja äravoolusüsteem ülekoormatud ja täiendavate ummistuste ulatus on suhteliselt väike. Suurte suvemajade puhul on kõige parem katta rennid rennikaitsmetega.

·        Kontrolli suvemajade seinu ja katuseid

Enne vihmaperioodi algust kontrolli kindlasti suvemaja puidust seinu ja katust kahjustuste suhtes. Kui märkad pragusid või auke, paranda need. Samuti kontrolli kulumist ja kinnita halvas vormis olevad osad või asenda need täielikult.

Katus vajab tavaliselt erihooldust, nii et kõige parem on palgata spetsialist, kes selle üle vaataks. Kui ta leiab, et katus on oluliselt kahjustatud, pead võib-olla kaaluma selle vahetamist.

Pööra kindlasti tähelepanu suvemaja katusele

·        Kontrolli küttesüsteemi või paigaldage see

Kui soovid oma suvemaja aastaringselt kasutada, pead sellele lisama küttesüsteemi. Mis puutub suvemajadesse siis elektrilised soojendused on suurepärane võimalus.

Kui sul on juba küttesüsteem olemas, pead tagama selle tõhusa toimimise. Jällegi peaks seda tegema spetsialist, kes kontrollib sõltuvalt küttesüsteemi tüübist süsinikmonooksiidi lekkeid, kontrollib kanalisatsiooni, puhastab tolmu, tahma ja puhurit.

·        Soojustage suvemajad või veenduge, et praegune isolatsioon on heas seisukorras

Sõltuvalt suvemaja tüübist pead võib-olla kontrollima katuse isolatsiooni, pööningu isolatsiooni ja aurutõket, mis tuleks alati paigaldada allapoole. Pea meeles, et 70% soojusest läheb katuse ja põranda kaudu kaduma, nii et sellele peaksid kõige rohkem tähelepanu pöörama.

Põranda ja katuse isolatsioonikomplekte on võimalik osta ja neid saab tavaliselt lisada suvemaja ostmisel lisavõimalusena. Soojustatud aiakontorit, hobiruumi või külalistemaja saab kasutada aastaringselt, seega veendu, et sa seda sammu vahele ei jätaks.

·        Kontrollige suvemajade uksi ja aknaid

Suvemaja uste ja akende praod võivad rohkem kahjustada, kui sa neid õigeaegselt ei paranda. Kui temperatuurid langevad, võivad praod laieneda ja need võimaldavad vett seintesse imbuda. Kontrolli, kas kõik uksed ja aknad on terved ja ei ole pragusid, ja asenda need vajadusel uute klaasidega.

 

Majaomaniku ja suvemaja entusiastina tead ilmselt juba seda, et iga aastaajaga kaasnevad teatud hooldustööd. Enamik neist tuleb siiski teha sügisel, et vältida halva ja külma ilma olulist kahju. Suvemajad on hämmastavad ja mitmekülgsed ehitised, mis korraliku hoolduse korral võivad olla ülimalt vastupidavad ja soodsad. Ennetamine on suvemajade hooldamisel võtmetähtsusega, nii et enne külmade ilmade tulekut järgi kindlasti ülaltoodud samme.