Korduma kippuvad küsimused aiamajade kohta

Küsimused, mis tarbijatel enne aiamaja ostmist tekivad, on enamjaolt väga sarnased. Peamine küsimus on aga kõigil siis, et mille jaoks aiamajakest kasutada?

Nagu iga ostu puhul, tekib ostusoov teatud vajadustest. Vajadus lisa varjualuse järgi tekib põhiliselt ruumipuuduse tõttu põhimajas, mille aias olev hoone kenasti lahendaks. Aiamaja annab sulle võimaluse asjade hoiustamiseks, sa saad seda kasutada kodukontori, stuudio ja saunamajana, samuti on see suurepärane mängumaja lastele ning lisapind külalistele. Juhul kui oled aktiivne spordiinimene, saaksid ruume kasutada isikliku jõusaalina või minispaana.

Oleme kokku pannud korduma kippuvad küsimused, millega enamus aiamaja ostjaid silmitsi seisavad. Loe ja vaata, kas leiad vastuse ka enda küsimustele. Kui miskit jäi aga vastamata, võta meiega kindlasti ühendust ja räägime lähemalt!

1.      Kas oleks parem aiamaja ise kavandada ja ehitada või osta valmislahendus?

Professionaalsed tootjad pakuvad juba valmis olevaid ajamajasid väga hea kvaliteedi ja üsna madala hinnaga. Seega soovitaksime kindlasti vaadata pakkumises olevaid valmislahendusi enne, kui ise ehitustööde juurde asuda.

Professionaalsetel tootjatel on pikk kogemus aiamajade ehituses:

  • Kasutatakse kindlat tüüpi puud, mille omadustega ollakse hästi kursis.
  • Materjalid toodetakse suurtes tehastes õigete masinatega.
  • Olemas on juba läbiproovitud kavandid.
  • Tulemus on suurepärase kvaliteediga ning vajab oluliselt vähem pingutust, kui ise tehes.
  • Valikus on juba olemas erinevaid mudeleid, disaine, suurusi ja materjale.

Seega võimalus, et sa ei leia endale sobilikku majakest, on imeväike.

2.      Milline mudel sobiks minu vajadustele kõige paremini?

Valik turul on tõesti väga suur, seetõttu on oluline välja mõelda, milliseks otstarbeks endale aiamaja soovid. Näiteks väikesed ilma akendeta majakesed võivad sobida kodukontoriks või laoruumiks. Pisike hoone tööriistade jaoks ei pruugi isegi põrandat vajada, kuid korralikud uksed oleksid turvalisust arvestades siiski tarvilikud.

Lase fantaasial lennata ja kujutle, milline oleks sinu jaoks ideaalne ehitis. Otsuse lihtsustamiseks defineeri enda jaoks mõningad võtmesõnad. See muidugi ei tähenda, et pead hiljem ehitist vaid esialgse sihtotstarbe jaoks kasutama.

3.      Kas ma saan aiamajakest kasutada mitmeks otstarbeks?

Muidugi saad! Hoone mitmel otstarbel kasutamine on tavaline nähtus. Muidugi oleks tark sellele mõelda enne tellimuse esitamist. Ei saagi eeldada, et üks valmis aiamaja sinu maalapil lihtsalt seisab ilma, et keegi seda millegi hoiustamiseks ei kasutaks, olgu need siis mänguasjad, aiatööriistad või hoopis lisamööbel, mida ära visata ei raatsi.

4.      Kuidas tagada enda majale hea kvaliteet?

Suur valik aiamajasi erinevatelt tootjatelt võib tõesti esile kergitada küsimuse, kui hea on kvaliteet ning millist rolli mängib selles hind.

Meie soovitus on valida siiski tuntud tootjaid, kellel on pikk eelnev kogemus ja kes pakuvad ehitisele ka garantiid. Garantii tagab, et konstruktsioonid on tõesti hoolega läbi mõeldud: need ei muuda ajaga kuju ega mõrane. Juhul, kui hoonega peaks garantii kehtivuse ajal midagi juhtuma, tuleb teenuse pakkujal tekkinud probleemidega tegeleda.

Teine nõuanne on lihtsalt vältida odavat kvaliteeti – pööra tähelepanu detailidele ning hoia silm peal pisiasjadel, sest kvaliteedi tase on silmnähtav.

5.      Kuhu peaks aiamaja paigaldama?

Aiamaja on mõeldud olema täiesti eraldiseisev üksus, kuid muidugi on neid võimalik soovi korral ühendada ka põhieluaseme infrastruktuuriga. Sõltuvalt millist eesmärki hoone endas kannab, saab otsustada, kui lähedale või kaugele põhimajast oleks see mõistlik paigutada.

6.      Kas aiamaja peaks olema soojustatud ja köetav?

Juhul kui soovid aiamajas viibida aastaringselt, siis vastus sellele küsimusele on jah. Hoone soojustamise ning kütmisega kahekordistub ka sinu jaoks suvehoone väärtus – saad võimaluse nautida kvaliteetaega aastaringselt!

7.      Kas kindlustus kehtib ka aiamajale?

Muidugi kehtib kindlustus ka majale! Ole hoolas ja vaata igaks juhuks läbi oma kodukindlustuse leping, et see kataks ka aiamajas olevad asjad. Juhul, kui hoones on elekter, pead olema võimeline kindlustusele tõestama, et sertifitseeritud elektrik on selle paigaldanud. Kindlustus tulekahju korral ei tohiks olla puidust aiamajal kallim, kui on see kivist ehitisel.